Новини

...

Як підібрати правильну гідравлічну оливу?

5 вересня 2023 р.

Гідравлічна олива — це рідина, яка не стискається, та відіграє надзвичайно важливу роль у забезпеченні безперебійної роботи гідравлічних систем.

На додаток до своєї основної функції — передачі енергії та тепла в гідравлічних системах — вона має кілька додаткових функцій: видалення забруднень, герметизація та змащування.

Гідравлічні оливи мають широке застосування. Вони живлять автонавантажувачі та широко використовуються у техніці.

Гідравлічні рідини бувають мінеральними (видобутими з природних родовищ сирої нафти, які пройшли процес рафінування), або синтетичними (створеними за допомогою хімічного синтезу).

Використання правильного типу оливи підвищує ефективність та зменшує зношування, тобто скорочує витрати пального та подовжує термін служби вашого обладнання.

Три основні властивості, на які слід звертати увагу, обираючи оливу:

  • В’язкість: універсальна або сезонна
  • З миючими присадками або без них
  • З протизносними присадками або без них

Універсальна чи сезонна гідравлічна олива?

Індекс в'язкості оливи загалом показує, як температура впливає на її в'язкість. Всесезонні універсальні оливи мають високе значення індексу і підтримують в'язкість у ширшому діапазоні температур. Вони ідеально підходять для обладнання, яке використовується за умов з надзвичайним кліматом та значним перепадом температур.

Нижчих показників індексу вистачить для механізмів, які працюють в менш екстремальних погодних умовах.

У сильний холод гідравлічна олива занадто в'язка, що може призвести до значного зниження ефективності, уповільнення роботи машини або навіть повної зупинки. З іншого боку, за надзвичайно високих температур рідина може стати занадто текучою, що призводить до того, що система менше реагує на елементи керування та швидко зношується. Універсальні всесезонні оливи мають різну в'язкість за низьких та високих температур, і, як результат, вони ефективні протягом року.

Деякі гідравлічні рідини містять так звані миючі присадки. Вони допомагають видаляти забруднення з гідравлічних систем. Це може бути особливо корисно для мобільних гідравлічних систем, таких як у будівельних машин, де накопичення мулу та відкладень є звичною справою.

Протизносні присадки допомагають зменшити шкоду, спричинену контактом металевих поверхонь між гідравлічними компонентами, такими як поршні та клапани. Ця властивість корисна для гідравлічних систем, які працюють під дуже високим тиском — наприклад, повітряних компресорів.

Уникайте змішування різних гідравлічних олив!

Будь-яка олива, розроблена для конкретного застосування, має певний склад присадок та визначений індекс в'язкості, тому не слід змішувати різні рідини в одній гідравлічній системі. Змішування рідин з різними присадками може призвести до непередбачуваних і небажаних хімічних реакцій та, як наслідок, до шкідливих відкладень на запчастинах «чутливих» механізмів та обладнання.